Hoe zit het met de belastingrente?
In 2025 is de belastingrente voor de Vpb vastgesteld op 9%. Deze rente wordt berekend over de periode vanaf 1 juli 2025 tot 6 weken na de datum van de (voorlopige) aanslag.
Let op
Als de Belastingdienst langer doet over het opleggen van de aanslag, kan de renteperiode eerder stoppen. De renteperiode eindigt maximaal 14 weken na een verzoek om een voorlopige aanslag of maximaal 19 weken na het indienen van je aangifte.
Zo voorkom je belastingrente
Je voorkomt belastingrente door:
- vóór 1 juni 2025 een juiste en volledige aangifte Vpb 2024 in te dienen
- óf vóór 1 mei 2025 een juiste en volledige voorlopige aanslag aan te vragen
Zorg dat je gegevens kloppen. Wijken de uiteindelijke cijfers af van je voorlopige aanslag of je aangifte? Dan rekent de Belastingdienst alsnog belastingrente vanaf 1 juli 2025.
Is de dagtekening van de (voorlopige) aanslag vóór 1 juli 2025? Dan wordt er geen belastingrente in rekening gebracht, zelfs niet als je pas na 1 mei 2025 een voorlopige aanslag hebt aangevraagd of na 1 juni 2025 je aangifte hebt ingediend.
Gebroken boekjaar? Hier moet je opletten
Werk je met een gebroken boekjaar? Dan begint de Belastingdienst met het rekenen van belastingrente 6 maanden na het einde van jouw boekjaar. Je voorkomt rente in dat geval door:
- binnen 5 maanden na afloop van je boekjaar een juiste en volledige aangifte Vpb te doen
- of binnen 4 maanden een voorlopige aanslag aan te vragen
Massaalbezwaarprocedure belastingrente
Over de hoogte van de belastingrente loopt momenteel een massaalbezwaarprocedure voor de Vpb. Maak je op tijd bezwaar tegen de belastingrente op jouw aanslag? Dan sluit je automatisch aan bij deze procedure.
De Belastingdienst doet in dat geval voorlopig geen uitspraak en wacht het oordeel van de Hoge Raad af.
Meer weten?
Wil je zeker weten dat je geen belastingrente betaalt over jouw Vpb 2024? Neem dan contact op met een adviseur van Countus. We helpen je graag!