Algemeen

‘Het team zag een kans en kreeg de vrijheid om daar wat mee te doen’

Martijn Strating
28 aug 2020

Businessteamleider Martijn Strating vertelt hoe het is om te werken bij Countus. En vanwege corona is dit nu wel een beetje anders. De afgelopen periode is de zolderkamer van zijn woning in de binnenstad van Zwolle deels zijn kantoor geworden. Zo kunnen zijn collega’s in gelijke mate gebruikmaken van het kantoor in Staphorst.

Samen bouwen

‘What you see is what you get, dat ben ik’, zegt Martijn. Hij is werkzaam bij Countus sinds 2000. Na zijn HEAO-opleiding Accountancy aan Windesheim in Zwolle, studeerde hij Fiscaal Recht aan de RUG in Groningen. Van assistent accountant en fiscalist is hij doorgegroeid naar businessteamleider. In deze rol vindt Martijn het leuk om te bouwen, samen met het team.

De aansturing van- en samenwerking met het team is gebaseerd op de 4 v’s: vertrouwen (uitspreken), vrijheid (geven), verantwoordelijkheid (vragen) en verantwoording (ontvangen). Hierdoor kan hij nu ook goed op afstand werken. Martijn legt uit: ‘Het is anders, maar door veel te bellen en via Teams overleg te hebben, kunnen we goed contact houden’.

De impact van corona

‘Corona heeft impact op onze klanten. Het beeld is divers. Onze horeca- en leisure ondernemers hebben er veel last van, maar een aantal klanten doet het ook juist beter. Overeenkomsten zijn er ook. We zien dat onze klanten ook in deze tijd gewoon doorgaan met ondernemen. Vanuit het team worden webinars georganiseerd, één van de manieren om in deze tijd met onze klanten in contact te blijven en hen te informeren . Natuurlijk houden we ook nog steeds contact via telefoon, digitaal of soms face to face, maar dan wel op gepaste afstand.’

‘Het initiatief voor webinars is vanuit het team ontstaan. Zij zagen een kans en kregen de vrijheid om daar wat mee te doen. Daarin lopen we voorop. We zijn een modern en kwalitatief goed kantoor. 60-70% van de administraties worden volledig digitaal aangeleverd, waardoor wij ons kunnen focussen op analyse en advies.’

Klanten in verschillende vormen en maten

In Staphorst is op die manier een mooie MKB-klantenportefeuille opgebouwd, met name in de handel. maakindustrie en bouw. Van zzp’ers tot een behoorlijk aantal klanten met uitgebreidere BV structuren. Martijn: ‘We bedienen ze allemaal vanuit Staphorst. Bij de grotere klanten kunnen we ook onze waarde op strategisch niveau toevoegen, mooie opdrachten zijn dat waarbij je meerwaarde creëert. Hier ligt ook de ambitie voor ons als team, we draaien goed en willen daarom graag uitbreiden.’

Nieuwe collega’s

In gesprekken met potentieel nieuwe collega’s kijkt Martijn naar de ambitie van een kandidaat. ‘Wil je een nieuwe baan, of wil je een leuke opdracht? Op die manier zorg ik ervoor dat we vanaf het begin duidelijke verwachtingen scheppen. Een accountant in ons team zal er van moeten houden om te bouwen aan het team en aan een portefeuille, zich te blijven ontwikkelen en ondernemers verder te helpen.’

‘We hebben leuke mensen in ons team om mee samen te werken, een mooie klantenportefeuille en je krijgt veel vrijheid in je functie. Wij zijn ervan overtuigd dat we waarde toe kunnen voegen, zodat de klant kan blijven doen waar hij goed in is: ondernemen.’

Meer informatie? Neem contact op met Martijn Strating